iPhone X Şubat Ayının En Çok Satan Modeli Oldu

Apple şirketi tarafından ortalama sekiz ay önce tanıtılan ve uzun süredir satışta olan iPhone X, beklentilerin oldukça altında kalmıştı. Hatta iPhone 6 serisiyle aynı düzeyde satılan model ilk defa Şubat ayında yüzde 5'lik bir artış gösterdi ve böylelikle Şubat ayının en popüler modeli iPhone X oldu.

Counterpoint Research tarafından yapılan araştırmaya göre Şubat ayı Apple için bir hayli olumlu geçti. iPhone X satışlarında yüzü gülen Apple, bu ay içerisinde yüzde 5 oranında daha fazla iPhone X satmayı başardı. Ayrıca Şubat ayı içerisinde en çok satan beş cihazın dördü iPhone ailesine ait. Counterpoint Research şirketi de bu durum için "iPhone X'un satış oranı hep aşağıya doğru gidiyorken bu ay içerisinde artış gösterdi ve bu bir ilki gerçekleştirdi" ifadesini kullandı.

Tüm dünya genelinde satış oranında yüzde 5.1'lik artış yaşayan iPhone X'u yüzde 3.1 ile iPhone 8 ve yüzde 2.2 ile iPhone 7 takip etti. Bu anlamda ilk üç sırayı elinde bulunduran Apple, iPhone 7 için sunduğu indirimler sayesinde bir hayli olumlu karşılandı. Ayrıca bu listenin dördüncü sırasında ise yüzde 1.9'luk oran ile hem iPhone 8 Plus hem de Xiaomi Redmi 5A boy gösterdi.

Son olarak dünya çapında en iyi OEM (Orijinal ürün üreticisi) olmayı başaran Samsung, bu listede altıncı sırada yerini aldı. Ancak Şubat ayında Galaxy S9 ailesinin tanıtılmadığını göz önünde bulundurursak, Galaxy S8'in yüzde 1.45'lik oranı gayet güzel bir seviyede. Çünkü Samsung şirketi Galaxy S8'den istediği satış rakamını elde etmişti.