iPhone X'u Düşürmenin Bedeli Ne Kadar?

iPhone X Servis

Saatler belki de günler öncesinden sıraya girdiğinizi ve 64 GB kapasiteye sahip model için 6099 Türk Lirası ödeyerek iPhone X aldığınızı hayal edin. Sonrasında, almak için hem fiziksel hem de maddi olarak bir sürü zorluğa katlandığınız telefonunuzu düşürdüğünüzü ve telefonunuzun kırıldığını düşünün. Ya da düşünmeyin. Şu an bile soğuk soğuk terlemiş olabilirsiniz.

Apple'ın sitesindeki "iPhone Servis Fiyatlandırması" kısmında birtakım güncellemeler oldu ve listeye iPhone X da eklendi. iPhone X satın almayı düşünenleri listeyi görünce tekrar soğuk bir terleme basabilir önceden uyarıyoruz.

iPhone Servis Tamir Ücretleri

Apple'ın teknik servis hizmetinin çok iyi olduğunu neredeyse bilmeyen yoktur ancak elbette ki servis kapsamına girmeyen durumlar da var. Bu durumlarda maalesef ki ücret ödemek zorunda kalıyoruz. iPhone X için ise bu ücret "biraz" yüksek. OLED panele sahip Apple'ın "Super Retina" olarak adlandırdığı ekranı kırarsanız, Apple bunun cezasının 1180 Türk Lirası olduğunu, cihaza daha büyük hasarlar vermeniz durumunda ve bu hasarların garanti kapsamına girmemesi durumda ise bu cezanın 2399 Türk Lirası olduğunu sitesinde açıkça bizlere söylüyor.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için ekran ücretleri iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile aynı tutulmuş. Ancak "diğer hasar" kısmındaki fiyatlandırmalar aynı değil.

Siz siz olun, yurtdışından ya da Türkiye'den bir iPhone X alırsanız, onu kılıf ve jelatinlere sarıp sarmalayın, bu aksesuarlar için masraftan kaçmayın. Aksi takdirde ödemeniz gereken ücretler, onlar belki de yüzlerce kılıf ve jelatin masrafıyla ifade edilecektir. Daha sonra bu duruma düşmeyin. 

 

 

YORUMLAR