iPhone X'un Türkiye Satış Tarihi Açıklandı

iPhone X Türkiye

Apple'ın Eylül ayındaki konferansında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile birlikte tanıttığı 10. yıla özel iPhone X, 3 Kasım'da dünyadaki birçok ülkede satışa çıktı. Ancak Türkiye maalesef bu ülkelerden biri olmadı. iPhone X'un fiyatı Apple Store'un sitesinde 6100 Türk Lirası olarak açıklanmış olsa da Apple Türkiye bugüne kadar satış tarihiyle ilgili bir bilgi paylaşmadı.

Bugün ise Apple Store'un sitesinde iPhone X için resmi satış tarihi açıklandı. Apple'ın açıkladığı tarihe göre iPhone X, 24 Kasım'dan itibaren resmi olarak Türkiye'de satışta olacak. iPhone X, 24 Kasım'da Türkiye ile birlikte Sırbistan, Güney Afrika, Güney Kore, Tayland, Kosova, Bosna Hersek, Arnavutluk, Makedonya ve Karadağ'da da satışa sunulacak.

iPhone X Türkiye Satış Tarihi

24 Kasım'da Zorlu Center ve Akasya AVM'de bulunan Apple Storeların önünde bir gece önceden hatta belki de günler öncesinden iPhone X için sıraya giren kişiler görebilirsiniz.

iPhone X'un Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone'da ne zaman ve hangi paketler ile birlikte satışa çıkacağı konusunda ise herhangi bir açıklama bulunmuyor.

YORUMLAR