iPhone X'in Face ID Özelliği Acil Durumlarda Devre Dışı Kalabiliyor

iPhone X'in Face ID Özelliği Acil Durumlarda Devre Dışı Kalabiliyor

Apple, lansmanında Face ID özelliği "yeni" bir teknolojiymiş gibi tanıtmıştı. Face ID özelliğiyle beraber parmak izi sensörünün gittiğini ve yüz tanımanın geldiğini belirten Apple, "Sensör yüzünüzü gördüğünde telefonun kilidi açılacak." açıklamasını yapmıştı. Fakat bu konu beraberinde pek çok güvenlik ihlali olabileceği sorusunu da akıllara getirdi.

Federighi, iPhone X'deki bu teknoloji hakkında kendisine sorulan sorulara şu cevabı verdi: "Eğer iPhone’nuna bakmazsan, kilidi de açılmaz. Ayrıca elini uzatıp telefonu iki tarafındaki butonları tutarsan Face ID geçici olarak devre dışı kalır”

Yani bir hırsız telefonu sizin yüzünüze tuttuğunda telefona bakmazsanız telefonunuz açılmayacaktır. Aynı şekilde telefonu tutma imkanınız varsa Face ID'i geçici olarak devre dışı bırakabileceğinizi söyleyen Apple'ın, bu teknoloji ile büyük güvenlik zaafları vereceği düşünülüyor.

Ayrıca açıklamanın devamında 5 kere Face ID yanlış girilirse, aynı Touch ID'deki gibi bloke olduğu belirtildi. Telefonunuzu açmak istediğinizde ise, önceden belirlediğiniz şifrenizi girmeniz gerekiyor.

Sonuç olarak Face ID, iPhone'lar için yeni bir teknoloji ve neler olup biteceğini görmek için iPhone X'in satışa sunulmasını beklememiz gerekiyor. Sonrasında insanların kafalarını kurcalayan tüm bu sorular bir yanıt bulacaktır.

iPhone X'e 2018'den Önce Sahip Olmak Zor Olabilir

Face ID’ye Karşı iPhone X Face Masters Maskesi Satışa Çıktı

YORUMLAR