iPhone XR Ön Siparişleri Başladı!

iPhone XR Ön Siparişler Başladı 1

Apple’ın yeni uygun fiyatlı iPhone modeli iPhone XR bugün itibarıyla ön siparişlere açıldı. Apple mağazalarından, apple.com üzerinden ya da App Store uygulaması üzerinden sipariş edilebilen iPhone XR, şu anda 64 GB’lık versiyonuyla 749 dolardan (4232 TL) satılıyor.

iPhone XR’da siyah, beyaz, kırmızı, sarı, mavi ve mercan rengi olmak üzere 6 farklı renk seçeneği sunuluyor. Apple, iPhone XR’a özel olarak ilk kez saydam bir telefon kılıfı da satışa çıkarıyor. Bu sayede hem telefonunuzun arka kısmındaki cam yüzeyi korumuş olacaksınız hem de telefonunuzun şık tasarımı ve rengi görünmeye devam edecek.

iPhone XR Ön Siparişler Başladı 2

iPhone XS’te gördüğümüz teknik özelliklerin birçoğunun iPhone XR’da da yer aldığını görüyoruz. Her iki cihazda da aynı A12 Bionic işlemci ve birincil kamera özellikleri mevcut. Fakat iPhone XR’da OLED ekran yerine 6.1 inç LCD ekran yer alıyor.

iPhone XR’da 3D Touch, ikincil telephoto kamera ve iPhone XS ile XS Max’de gördüğümüz paslanmaz çelik çerçeve özellikleri bulunmuyor. Fakat telefonun fark edilir derecede hafif olduğu hissediliyor.

iPhone XR’ın fiyatı göz önüne alındığında, cihazın aslında iPhone 8’in devamı niteliğinde olduğu söylenebilir. Hatta bazı uzmanlar iPhone XR’ın şimdiye kadarki en popüler iPhone modeli olacağını tahmin ediyor.