iPhone XS Max Dayanıklılık Testini Başarıyla Geçti

iPhone XS Max dayanıklılık testi

Bugüne kadar üretilmiş en büyük ekranlı iPhone olmasının yanı sıra fiyatıyla da çok konuşulan iPhone XS Max için dayanıklılık testi videosu en sonunda geldi. YouTube üzerinde yayın yapan JerryRigEverything, oldukça pahalı yeni modeli, tam anlamıyla parçaladı.

iPhone 6 serisinde dayanıklılık sorunu yaşayan Apple, bükülme problemlerini ortadan kaldırmak adına harekete geçmiş ve sonraki modellerinde daha dayanıklı çerçeveler kullanmaya başlamıştı. Küçük bir kuvvetle bükülen iPhone 6’lardan sonra alüminyum kasalarını paslanmaz çelik materyalle değiştiren şirket, ortaya daha sağlam telefonlar çıkarmayı başarmıştı.

JerryRigEverything ise eline yeni geçen modeli tam anlamıyla parçalarına ayırdı. Tanıtım sırasında “gelmiş geçmiş en dayanıklı iPhone camına sahip model" olarak lanse edilen iPhone XS Max’i denemeye ekranından başlayan yayıncı, XS Max’in diğer iPhone’lardan farklı olmadığını ortaya çıkardı. Ekrandan sonra çerçeveyi ve hoparlör bölgesini çizmeye çalışan JerryRigEverything, telefonun oldukça dayanıklı olduğunu gösterdi.

Çerçeveden sonra arka cama ve kamerayla uğraşan Youtuber, en sonundaysa ekranı çakmakla yaktı. Telefona yapılan türlü işkencelerden sonra iPhone XS Max’in en az diğer iPhone’lar kadar dayanıklı olduğu ortaya çıkarken, telefonun günlük kullanımda sıkıntı çıkarmayacağı da söylendi. O anların görüntülerini ise hemen yukarıdan ulaşabilirsiniz.