iPhone XS Max’in Kamera Puanları Göz Dolduruyor

iPhone XS Max’in DxOMark Kamera Test Sonuçları Belli Oldu

Apple’ın 12 Eylül’de düzenlediği lansmanda tanıttığı yeni amiral gemisi iPhone XS Max’in kamera puanları belli oldu. 

iPhone XS ve XS Max, selefi iPhone X ile birçok benzerliğe sahip gibi görünüyor olsa da, donanım tarafında bazı önemli iyileştirmeler aldı. Akıllı telefon, kamera ve lensler için görüntü kalitesi ölçümleri ve derecelendirmeleri yapan DxOMark, yeni nesil iPhone’ların kamera performanslarını mercek altına aldı.

DXOMark, 2018’in en güçlü iPhone modeli olan XS Max’in 12 megapiksel sensör ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip kamerasını 105 puanla ödüllendirdi. Bu, iPhone XS Max’in birçok rakibini geride bıraktığı anlamına geliyor; ancak söz konusu puan 109 puanlı Huawei P20 Pro’yu tahtından etmek için yeterli olmadı.

iPhone XS Max’in Kamera Puanları Göz Dolduruyor

DXOMark’ın testi, XS Max’in kamerasının en yakın rakibi olan Galaxy Note 9'dan biraz daha iyi olduğu gösteriyor. Aynı zamanda 105 puanlık skor, geçtiğimiz yıl sırasıyla  97 ve 94 puan alan iPhone X ve iPhone 8 Plus ile kıyaslandığında kamera tarafında önemli iyileştirmelere işaret ediyor. 

DxOMark'ın tam incelemesi oldukça kapsamlı ve baştan sona okumaya değer, ancak iPhone XS Max’in yalnızca fotoğraflarda değil, video kalitesinin de üst seviye olduğu belirtmeden geçmeyelim. 2160p Ultra HD 4K çözünürlüğünde 60fps video kaydedebilen cihaz, sunduğu geniş dinamik aralık ve yüksek ayrıntı düzeyi ile harika işler çıkarıyor. Bu sayede 96 puan almayı başaran iPhone XS Max, kamera tarafındaki yetenekleriyle Apple’ı mutlu etmiş olsa gerek.

iPhone XS Max Kutu Açılış Videosu