iPhone Xs Max ve Google Pixel 3 XL Hız Testinde Karşı Karşıya Geldiler

iPhone Xs Max vs. Google Pixel 3 XL

iPhone Xs Max fiyatının açıklanmasının ardından herkesin aklına tek bir soru gelmişti: Değer mi? Yeni işlemci, ekran ve daha birçok değişiklikle piyasaya sürülen iPhone Xs Max’in oldukça güçlü olduğu aşikârken, telefonun karşısına daha uygun fiyatıyla Google Pixel 3XL gibi bir rakip çıkmıştı. Bir YouTube kanalıysa Google Pixel 3XL ve iPhone Xs Max hız testi ile izleyicilerinin karşısına çıkarak, iki telefonu karşılaştırdı.

PhoneBuff isimli kanal tarafından hazırlanan videoda, ilk olarak iki telefona benzer uygulamalar yüklendi. Sonrasında üst üste bu uygulamalar çalıştırılarak, telefonların tepkileri ölçüldü ve toplamda hangi telefonun daha hızlı işlem yapmaya çalıştığı tespit edildi. Bir robot yardımıyla yapılan testlerin sonucundaysa iPhone Xs Max önemli bir farkla galip geldi.

iPhone Xs Max’in galibiyetinin ardından RAM olduğu söylenirken, iPhone Xs Max’te kullanılan belleğin daha hızlı çalışıyor olması sebebiyle bu farkın açıldığı dile getirildi. 1 dakikalık farka rağmen Google Pixel 3 XL’ın hala oldukça başarılı bir telefon olduğu ve fiyat performans olarak yukarılarda yer aldığının altı çizilirken, testin bütün içeriğini yukarıdaki videodan izlemeniz mümkün.