iPhone Xs ve iPhone Xs Max Türkiye’de Karaborsaya Düştü

Yeni iPhone Modelleri Karaborsada

Apple’ın yeni amiral gemileri iPhone Xs ve iPhone Xs Max satışları yurt dışında büyük bir hızla devam ediyor. Ülkemizde resmi olarak henüz satışa sunulmayan bu yeni modeller, şu sıralar inanılmaz fiyatlarla kara borsaya düşmüş durumda.

Sahibinden.com üzerinde yer alan ilanlara bakıldığında, yurt dışında çok daha uygun fiyatlara satın alınabilen iPhone Xs ve iPhone Xs Max’ın, ülkemizde çok yüksek fiyatlarla satıldığı görülüyor. İlanlarda iPhone Xs’in 512 GB’lık versiyonu için 14.900 TL istenirken, iPhone Xs Max’ın 64 GB’lık versiyonu için 11 bin TL ve iPhone Xs Max’ın 512 GB’lık versiyonu için de 15.499 TL isteniyor. İlanların tamamına bakıldığında neredeyse 20 bin TL’ye kadar çıkan iPhone ilanları görmek mümkün.

Apple’ın yeni amiral gemilerinden iPhone Xs modeli, geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan iPhone X’in başarısını devam ettirmeyi hedefliyor. Tasarım özellikleri açısından iPhone X ile neredeyse tamamen aynı olan iPhone Xs’in gövdesi, paslanmaz çelik ve cam malzemelerin birleşiminden meydana geliyor. Sahip olduğu IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılık konusunda oldukça başarılı olan model, renk seçenekleri arasında yer alan altın renkli versiyonuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Markanın bir diğer yeni amiral gemisi iPhone Xs Max modeli ise, iPhone 8 Plus ile hemen hemen aynı boyutlarda geliyor. Çerçevesiz tasarımıyla daha büyük bir ekrana sahip olan model,  2.688 x 1.242 piksel çözünürlüklü 6,5 inç OLED ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor. iPhone Xs modelinde olduğu gibi 7 nm’lik A12 Bionic işlemcisinden gücünü alan cihaz, bu sayede üstün bir performans sergiliyor.