iPhone'lara Kalem Desteği Gelebilir

iPhone'lara Kalem Desteği Gelebilir

Her ne kadar Microsoft'un Surface Pro için kalem çıkarmasına gülse de mobil cihazlardaki kalem ihtiyacından kaçamayan Apple, aldığı yeni bir patentle iPhone'lar için kalem üretebileceğinin ilk sinyallerini verdi.

Aslında iPhone'larda kalem kullanılabileceğine dair ilk detaylar direkt olarak CEO Tim Cook'un ağzından dökülmüş ve "iPad ve iPhone'da kalemle yapabileceğiniz şeyleri görürseniz, muhtemelen ona inamamazsınız." şeklinde bir açıklama yapmıştı. Açıklamanın yapılmasının üzerinden bir yıl geçmişken, PatentlyApple isimli bir internet sitesi, yayınladığı yeni bir haberle birlikte Apple'ın telefonlarda kullanılmak üzere geliştirdiği bir kalemin patentini aldığını yazdı. 

Bildiğiniz üzere Apple ilk defa kalem üretmiyor. Daha önce çıkardığı tabletler üzerinde kullanılabilecek kalemler üretmiş ve oldukça büyük beğeni de toplamıştı. Şimdilerde Samsung'un Note serisi için ürettiği S-Pen ile büyük sükse yakalaması ve Samsung Galaxy Note serisi telefonları kalemle yapılabilen özellikleriyle tanıtması ve bu özelliklerden yararlanarak büyük satışlar elde etmesi Apple'ı da harekete geçirmiş gibi gözüküyor. 

Yakın zaman sonra yeni telefonlarını tanıtması beklenen Apple'ın iPhone 8 ile birlikte iPhone Pro adını verebileceği daha büyük ekranlı bir telefon üreteceği ve bu telefonla birlikte patentini yeni aldığı kalemi kullanabileceği iddia edilse de bütün bu haberlerin doğruluğunu ancak resmi duyuru sırasında öğrenebileceğiz. 

iPhone 8 ve Note 8 Aynı Karede Görüntülendi

iPhone 8’in Fiyatı Belli Oldu!

Tim Cook’un Cebinde iPhone 8 Mi Var?

YORUMLAR