iPhone'ları Tuğlaya Çeviren Büyük Açık için Resmi Açıklama Geldi

iPhone'ları Tuğlaya Çeviren Büyük Açık için Resmi Açıklama Geldi

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS’ta geçtiğimiz hafta hatırlayacağınız üzere cihazın bir defa açılmamak üzere çökmesine sebebiyet veren bir açık keşfedilmiş ve birçok Apple kullanıcısı çökmez denilen işletim sistemi hakkında eleştirilerini sosyal mecralarda dile getirmişti. Apple’dan iPhone’u tuğlaya çeviren ciddi açık hakkında resmi açıklama geldi.

Dünyanın en değerli şirketi konumundaki Cupertino’lu teknoloji devi Apple’ın başı sadece patent davalarıyla dertte değil; cihazlarına ilişkin sorunlarla da uğraşıyor. Geçtiğimiz hafta tüm iPhone’ları kullanılamaz duruma getiren saat ayarlamasına ilişkin Apple’dan beklediğimiz açıklama nihayet geldi. Telefonlarını ilgili tarihe ayarlayıp sürprizle karşılaşan kullanıcılar için yazılım güncellemesinin yayınlanacağı, bu durumla karşılaşanların Apple Destek ile iletişime geçmesi gerektiği belirtildi. Güncellemenin iOS 9.3 final sürümü yayınlanmadan sunulacağını tahmin ediyoruz.

Eğer siz de uyarılarımıza rağmen merak edip iPhone’unuzu belirtilen saate ayarladıysanız güncellemenin gelmesini beklemek veya Apple Mağazası’na gitmek dışında şu anda yapacağınız bir şey yok.

iPhone'un Çökmesine Neden Olan Bir Hata Daha Bulundu

YORUMLAR