iPhone'ların Bataryasını Sömüren Facebook Uygulaması Problemi Güncelleme ile Çözüldü

iPhone'ların Bataryasını Sömüren Facebook Uygulaması Problemi Güncelleme ile Çözüldü

iPhone ve iPad'leri üzerinde Facebook uygulamasını kullanan herkesin geçtiğimiz haftadan itibaren yaşamaya başladığı batarya sorunu çözüldü. Facebook iOS uygulamasının cihazların bataryasını adeta sömüren sorunu, geçtiğimiz haftadan bu yana pek çok kullanıcıyı etkilerken, sorunu hemen incelemeye başlayan Facebook, getirilen güncelleme ile problemi çözdü.

Eğer iPhone ya da iPad'leriniz üzerinde Facebook uygulamasını kullanıyorsanız ve bir süredir cihazınızın bataryası normalden çok daha hızlı bitiyorsa hemen Facebook iOS uygulamasını güncellemenizi öneririm.

Konuyla ilgilenen Facebook yöneticilerinden Ari Grant, yaptığı açıklamada batarya tüketimi problemi hakkında bir kaç sorun tespit ettiklerini ve bu sorunları çözmek için bazı geliştirmeler yaparak güncelleme yayınladıklarını dile getirdi.

Genel olarak 2 farklı sorun tespit eden Facebook, bu 2 sorunu çok hızlı bir şekilde çözdü diyebiliriz. Ari Grant problemin gelen güncelleme ile çözülmesi dışında yeni gelişmelerin de yapılacağını açıkladı.

Facebook iOS uygulaması üzerinde batarya problemi yaşıyorsanız güncelleme ile çözülüp çözülmediğini bizlere alttaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

YORUMLAR