iPhone'larla Artık 360° Videolar Çekmek Mümkün

iPhone'larla Artık 360° Videolar Çekmek Mümkün

360 derecelik videolar gün geçtikçe popüler hale geliyor. Neredeyse tüm platformlara kadar giren 360° videoları artık iPhone'larınızla da çekebileceksiniz.

Sanal gerçeklik teknolojisinin güç geçtikçe popüler hale gelmesiyle 360° videolarda artık tüm platformlarda yer almaya başladı. İlk önce YouTube'a gelen 360° video desteği daha sonra Facebook'a gelmiş ve hemen ardından geçtiğimiz haftalarda da Twitter'a gelmişti. 360° video modasına uyum sağlayan büyük şirketler de yardımcı ürünlerini birer birer piyasaya sürmeye başladı. Şirketler tarafından piyasaya sürülen bu ürünler kullanıcıların kendi 360° videolarını çekmelerine olanak sağlıyor ve genellikle Android cihazlarda karşımıza çıkıyor.

iPhone'lar üzerinden de 360° videolar oluşturulmasına imkan sağlayan bir cihaz geçtiğimiz günlerde Insta360 tarafından piyasaya sürüldü. iPhone cihazlara Lightning yuvasından bağlanarak 360° videolar çekilmesine imkan sağlayan Insta360 Nano adı verilen cihaz, her iki yüzünde birer adet 210 derecelik balık gözü kameraya sahip. 30 fps ile 3K kaliteye kadar çekim yapabilen Insta360 Nano gümüş, gri, siyah, altın ve pembe olmak üzere 5 renk ile piyasaya sürülecek ve 199 dolar fiyata sahip olacak. Şu an Amazon üzerinden ön siparişi alınan Insta360 Nano, 15 Temmuz'dan sonra kullanıcılarla buluşmaya başlayacak. 

Yakında piyasada olacak Insta360 Nano'nun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Koyu Gri Renge Sahip iPhone 7 Konsepti Hayranlık Uyandırıyor

Bu Adam iPhone'u ile Evlendi!

NASA Jüpiter Görevinin 360° Video Belgeselini Yayınladı

YORUMLAR