iPhone'u İçin Düşünmeden Buz Gibi Suya Atladı!

iPhone'u İçin Düşünmeden Buz Gibi Suya Atladı!

Ülkemizde iPhone modellerinin vergiler ve döviz kuru gibi nedenlerle bir hayli yüksek fiyatlarla satıldığına tanık oluyoruz. Bir akıllı telefona bu kadar yüksek bir harcama yaptıktan sonra ona doğal olarak gözümüz gibi bakıyor, her türlü kazaya karşı tedbir almaya, onu koruyucu kılıflarla güvence altına almaya çalışıyoruz. Fakat işler her zaman beklenildiği gibi gitmiyor.

Çin'in Pekin kentinde talihsiz bir olay yaşanmış. Bu olayda baş rolde olan kadın bir göl kenarında gezinti yaparken elindeki telefonu 2 metre derinliğindeki gölün buz gibi sularına düşürmüş. Olay günü -2 derece civarında olan hava sıcaklığı nedeniyle de gölün hemen hemen buz tutmaya yakın bir halde olduğu söylenebilir.

Elindeki iPhone 5'i göle düşürdükten sonra kahramanımız hiç düşünmeden üstündeki kıyafetlerle birlikte bu göle atlamış ve iPhone 5'ini kurtarmak için çaba vermiş:

Olayın kahramanı olan kadın telefonunu sudan çıkarmayı başarsa da iPhone 5'in suya karşı dayanıklı olmaması bu çabalarının boşa gitmesi anlamına gelebilir. Olay sonrasında kadının telefonunun halen çalışıp çalışmadığına dair herhangi bir bilgiye sahip değiliz.

Peki böyle bir durum yaşasaydınız siz telefonunuz için suya atlar mıydınız? Cevaplarınızı yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S7 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR