iPhone'un Çökmesine Neden Olan Bir Hata Daha Bulundu

iPhone'un Çökmesine Neden Olan Bir Hata Daha Bulundu

Çökmez diye ismi anılan, stabilite için birçok kişinin tercihi olan Apple’ın göz bebeği ürünü iPhone ile ilgili yine sıkıntılar yaşanıyor.

Yakın zamanlarda çoğu kişinin iPhone’unun çökmesine neden olan bir mesaj ortaya çıkmıştı. Bu hatayı iOS güncellemeleri ve Safari’nin çökmesi sorunu takip etmişti. Son olarak Apple tarafından onarılmayan yani yan sanayii diye tabir ettiğimiz şekilde onarım gören iPhone’lar, iOS güncellemesinden sonra adeta kullanılamaz hale gelmişti.

Ancak gün geçmiyor ki, Apple’ın başı derde girmesin. Bu kez de bir aşağıdaki videoda göreceğiniz gibi, bir Youtuber tarafından keşfedilen bir açık, telefonunuzun çökmesine sebep oluyor. iPhone 5S ve daha sonra çıkan iPhone’ların tarihini "1 Ocak 1970" olarak ayarladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatmaya çalıştığınızda olan oluyor ve iPhone "elma" logosunun çıktığı ekranda kalıyor.

Hatayı aşmak için ise tek çözüm sıfırlamak. İnternetten telefonunuza uygun en güncel ipsw dosyasını indirerek ya da iTunes üzerinden Apple sunucularına bağlanarak iTunes’un en uygun yazılımı bulmasını bekleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.


iPhone Telefonları Tamamen Donduran Bir 'Bug' Bulundu

iPhone Telefonları Tamamen Donduran Bir 'Bug' Bulundu

YORUMLAR