iPhone'un Tasarımcısından Yeni Bir Kamera

iPhone'un Tasarımcısından Yeni Bir Kamera

Leica’nın geçtiğimiz günlerde Almanya, Cologne’de düzenlenen bir etkinliğinde, Apple’ın endüstriyel tasarımcılarından Sir Jonathan Ive’ın sınırlı sayıda üretilecek olan bir Leica M kamerayı tasarlayacağı duyuruldu.

Kameranın bu özel sürümü, gerçekten çok “sınırlı” sayıda üretilecek: yalnızca bir tane. Bu durum müşterilerin büyük bir bölümünün ilgisini çekmese de, sorun değil. Çünkü Jonathan Ive tarafından tasarlanacak olan bu kamera, hayır kurumları için bir açık arttırmada satılmak için hazırlanacak.

Kameranın teknik özellikleri ve ne zaman geleceği, henüz bilinmiyor. Ancak Leica M’in “standart” sürümü 24 MP’lik full-frame CMOS görüntüleme sensörü, Leica Maestro görüntü işlemcisi, 3 inçlik LCD ekran ve metal bir kasayla geliyor. Ayrıca standart model, full HD video kaydedebiliyor.

Apple’ın endüstriyel tasarımcısı Jonathan Ive; iPhone, iPad, iMac ve MacBook Pro gibi güçlü ürünlerin arkasındaki isim. Geçtiğimiz aylarda ise Ive, İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından şövalyelik unvanına layık görülmüştü.

YORUMLAR