iPunch ile Ne Kadar Hızlı Yumruk Attığınızı Bilebilirsiniz

iPunch ile Ne Kadar Hızlı Yumruk Attığınızı Bilebilirsiniz

Spor ile ilgili şimdiye kadar birçok uygulama gördük. Koşarken kalorimizi hesaplayanlardan tutun, bisiklet ile kullandığımız akıllı telefon uygulamalarına bile şu an ulaşabiliyoruz. Bugün gelen haberde ise çok ilginç bir sisteme tanık oluyoruz.

iPunch adıyla bizlere tanıtılan ve yakın gelecekte bizlerle birlikte olacak olan bu eldivenler sayesinde ne kadar sert ve hızlı yumruk attığımızı ölçebiliyoruz. Özellikle sporcular için gerçekten biçilmiş bir kaftan. 

Peki ya bu eldivenler nasıl işliyor? "Dünyanın ilk akıllı savaş eldivenleri" olarak tanıtılan iPunch, akıllı telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamaya Bluetooth aracılığıyla bağlanıyor, ne kadar hızlı ve ne kadar sert yumruk attığımızı ölçüyor.

16 yıldır çeşitli spor dallarında uzmanlaşan Stephen Cains ise bu konseptin yaratıcısı. Herhangi bir analiz olmadan ne kadar sert yumruk attığımızı ölçmenin çok zor olduğunu, bu yüzden böyle bir sistem geliştirmeyi amaç edindiğini söyleyen Cains, aynı zamanda programın kişiyi daha iyiye geliştirme konusunda da yardımcı olduğunu söylüyor.

Indiegogo'da bağış bekleyen iPunch, özellikle spor ve dövüş severler için çok harika bir uygulama olarak gözüküyor. Eldivenlerin şarj ömrünün ise 15 saat civarında olduğu söylendi.

Rusya İnternet Sitelerine Dur Dedi

YORUMLAR