İris Tarama Gidiyor, Sony Xperia 3B Yüz Tarama Sistemi Geliyor

İris Tarama Gidiyor, Sony Xperia 3B Yüz Tarama Sistemi Geliyor

Güçlü şifreler ve PIN kodlarının artık yavaş yavaş gözden düştüğü akıllı telefon güvenlik önlemlerinin yerini iris tarama sistemlerinin alacağı düşünülürken Sony Xperia, bu kulvarda yeni bir sistemle öne çıkıyor.

Sony Xperia, Android işletim sistemli telefonların uzun zamandır "yüz tanıma" özelliğine sahip olması avantajını, top yekûn bir güvenlik önlemine dönüştürecek. Bildiğimiz gibi, bu işlevsellik yüzünüzün 2D bir görüntüsünü alarak, bunu kimlik doğrulama faktörü olarak kullanabiliyor. Öte yandan bu özellik, artık kandırılabilir olan iris tarayıcılardan daha güvenli bir hale getirilebilecek. Sony Xperia cihazlar, kullanıcının yüzünü "biyometrik" olarak tarayacak bir güvenlik sistemi üzerinde çalışıyor. Bu sistem, başınızın tamamının 3B temsili bir fotoğrafını çekebiliyor. Aslında çok büyük bir olasılıkla, Sony'de bu teknoloji bir süredir var gibi görüyor. Çünkü Sony, 3D görüntü alanlarını eşleştirebilen, derinlik algılayıcıları konusunda uzmanlaşmış SotKinect adlı şirketin de sahibi. Bu isim size Microsoft'un Kinect cihazını çağrıştırıyor olabilir. Sony, bu sistemi artırılmış gerçeklik altyapısında da kullanıyor, ancak bu sefer giriştiği iş daha ciddi.

Sony, bu yeni ve gelişmiş 3D yüz tanıma teknolojisini, bu hafta düzenlenecek olan MWC Şangay'da tanıtacak. Demonun bir Sony Xperia cihazda yapılması oldukça muhtemel görünüyor. İddialara göre, yeni güvenlik altyapısı gelecekte tüm Xperia telefonlara uygulanabilir olacak.

Sony Xperia XZ Premium Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi

MWC 2017'nin En İyi Telefonu Sony Xperia XZ Premium Oldu

YORUMLAR