İş Arayanlara Yeni Ekmek Kapısı Umudu: Google For Jobs

İş Arayanlara Yeni Ekmek Kapısı Umudu: Google For Jobs

Alphabet'in CEO'su Sundar Pichai Google I/O 2017 etkinliğinde, gelecek için ümitler taşıyan herkesin umutlarını yeşerten bir açıklama yaparak Google for Jobs platformunu da tanıttı.

Google for Jobs ya da Google Careers isimli bu platform, aslında yeni bir durum değil, ancak platformda iş aramak ve yetenek ve seviyenize göre iş bulabilmek oldukça kolaylaştırılmış durumda. İş arayan kullanıcılar tarafından neredeyse bulundukları mahalleye kadar özelleştirilen arama yetenekleri sayesinde Google for Jobs iş arayanların yeni umudu olmaya çok müsait görünüyor.  

Şimdiden ABD'de büyük firmaların iş ilanı bıraktığı LinkedIn, Career Builder ve Facebook gibi platformlarla da bütünleşen Google2ın yeni iş arama platformu kısa ve öz bir araştırma sonucu adaylara en yakın ve sağlıklı iş fırsatlarını sunabilecek. Kısaca, Google for Jobs platformu, iş bulmak için "Google Aramayı" ne zaman kullandığınızı saptayarak "machine learning" altyapısıyla sizin için doğru olan işleri bulmaya çalışacak.

Sundar Pichai, bu platformu tanıtırken "perakendecilik" başlığı altında toplanan meslekleri sorguladı, bu noktada Google for Jobs Platformu yeni bir arama sonucu sayfası getirerek  tam zamanlı / yarı zamanlı, unvan gibi seçenekler sunarak aramayı daha da özelleştirdi. Pichai, bu filtrelerden faydalanarak iş arayan kullanıcının daha nokta atışı meslekler seçebileceğinin de bir "demosunu" yapmış oldu.

Google'dan Muhteşem Girişim: Google Lens Duyuruldu

Gmail'e Akıllı Yanıt Özelliği Geldi

Google I/O 2017'de Sundar Pichai, Muazzam Rakamlar Açıkladı

YORUMLAR