IŞİD'den Kiliseye Siber Saldırı!

IŞİD'den Kiliseye Siber Saldırı!

Gerçek dünyada terör saldırılarıyla ve kanlı infazlarıyla kabuslar görmemize neden olan IŞİD, siber dünyada da eylemlerini sürdürüyor. Daha önceden IŞİD'in siber saldırılarında farklı kurumları ve sosyal medya hesaplarını hedef aldığını ve bu kurumlara ait internet sitelerini ve farklı sosyal medya hesaplarını hacklediğini görmüştük. IŞİD'e destek veren hackerların son hedefi ise bir kilise oldu.

Geçtiğimiz günlerde Amerika'nın Michigan eyaletine bağlı Lamont şehrinin kilisesinin internet sitesi IŞİD tarafından düzenlenen saldırıda ele geçirildi ve sitenin anasayfasına IŞİD kendi mesajını içeren bir video paylaştı. Videoda IŞİD'in sözcülerinden ve liderlerinden olan Ebu Muhammed El Adnani'nin birkaç sene önce yaptığı ve IŞİD'e destekçi kazandırma çalışmasının ve cihad çağrısının bulunduğu bir mesaj paylaşılıyor.Bu mesajda ise şu sözlere yer veriliyor:

"Roma'nızı fethedeceğiz, haçlarınızı kıracağız ve kadınlarınızı Allah'ın izniyle köle yapacağız. Bu bize Allah'ın sözü. Allah görkemlidir ve sözünü tutmamazlık etmez. " 

Saldırıdan sonra internet sitesini hazırlayan firma kilisenin internet sitesini kısa süre içerisinde geri almayı başarmış ve siteyi eski haline döndürmüş. Ayrıca FBI gibi kurumlara saldırıyı incelemeleri için çağrı yapılmış.

ABD, IŞİD ile Savaşında Siber Bomba Kullanmaya Başladı

YORUMLAR