IŞİD'e Karşı Savaşılan Bir Video Oyun Geliştiriliyor

IŞİD'e Karşı Savaşılan Bir Video Oyun Geliştiriliyor

Bir süredir sanal ortamda IŞİD ve Anonymous arasında yaşanan siber savaşa tanık olmaktaydık. Bu siber savaş önümüzdeki dönemde yeni bir boyut alacak ve oyun severler de bu siber savaşa ilginç bir şekilde katılabilecekler.

Daha önceden Hatred oyununu piyasaya süren ve bu oyunla büyük tepki çeken Destructive Creations adlı oyun geliştiricisi yeni oyunu IS Defense'i geliştirmekte olduğunu duyurdu. IS Defense temel olarak oyuncuların NATO güçlerini kontrol ederek IŞİD'e karşı savaş verdiği FPS türünde bir savunma oyunu olacak. 2020 yılında geçen kurgusal bir hikayeye sahip IS Defense'de IŞİD'in Afrika kıtasının kuzeyini tamamen ele geçirdiğine tanık olacağız. IŞİD silahlarını Avrupa'ya çevirdiğinde ise NATO güçleri devreye girecek ve Avrupa sahillerini ve şehirlerini korumak için büyük bir savaş ortaya çıkacak. Oyuncular bu savaşta savunma cephelerinde makinalı silahları kontrol edecekler ve akın akın saldıran IŞİD güçlerini Avrupa'yı istila etmeden önce durdurmaya çalışacaklar.

IS Defense'in oynanışı Beach Head benzeri oyunları hatırlatıyor. Basit ve yüzeysel bir yapıya sahip olacak gibi görünen oyunun 2016'nın 2. yarısı Steam üzerinde satışa sunulması hedefleniyor.

YORUMLAR