IŞİD'i Destekleyen Hacklerlar 20 Yıla Mahkum Edildiler!

IŞİD'i Destekleyen Hacklerlar 20 Yıla Mahkum Edildiler!

Dünyanın en iğrenç terör örgütlerinden biri olan IŞİD, her ülkede lanetlenmeye (bazı sapkın ülkeler hariç) devam ediyor. Ülkelerin istihbarat birimlerince sürekli aranan teröristler, yakalandıklarında ise onlarca yıllık hapis cezası alıyorlar. Amerika Birleşik Devletleri'nde terör örgütü yanlısı hackerlar ile mücadele kapsamında yeni bir çığır açıldı. 

ABD'li bir yargıç, IŞİD için 1300 hükümet ve askeri personel hakkında bilgi topladığı ve bir şirketi hacklediği gerekçesiyle, Kosova vatandaşı Ardit Ferizi için 20 yıl hapis istedi. Ferizi, IŞİD'in ülkeler hakkında bilgi toplamasına yardımcı olmaktan tutuklandı ve teröre destek olma suçundan yargılanıyor. Başsavcı Yardımcısı John Carlin'e göre, bu karar ülkede teröre bir şekilde destek olanların ilgisini kesmek için alındı. 

20 yıl gibi bir süre insan ömrü için hiçte az değil. Üstelik Amerikalı yetkililer bu kararı bir uyarı niteliğinde vermiş olabilirler. Zira John Carlin, "bu dava hem maddi hem de manevi anlamda terörist grupları destekleyenlere bir mesaj gönderiyor." diyor. Alınan karar IŞİD'li korsanları caydırır mı hep birlikte göreceğiz ama bir süreliğine duraklama dönemine gireceklerini söyleyebiliriz. 

Umarız kısa sürede yok olurlar.

Hackerlar Teröristlere Karşı: Neler Oluyor, Hangi Yöntemlerle Savaşılıyor?

YORUMLAR