isoHunt, Kapatılan KickAss Torrents'in Kopya Sitesini Hizmete Açtı

isoHunt, Kapatılan KickAss Torrents'in Kopya Sitesini Hizmete Açtı

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde KickAss Torrents sitesinin sahibinin polis bvaskını sonucu yakalandığını ve sitenin sunucularına el konulduğunu sizlerle paylaşmıştık. Bu olayın etkisi henüz kaybolmamışken ilginç bir gelişme karşımıza çıktı. Farklı alan adlarına sahip KickAss Torrents siteleri, sahibinin tutuklanmasının ardından hizmet vermeyi durdurmuştu. Fakat torrent dünyasının eski isimlerinden olan isoHunt duruma dahil oldu ve KickAss Torrents sitesinin bir kopyasını yayınlayarak torrent kullanıcılarının hizmetine sundu.

isoHunt ekibi yaptıkları açıklamada şu sözlere yer verdi:

" KickAss Torrents kopya sitesi mükemmel değil; fakat kullanıcılar bir şeyi kaydetmek ve arşivlemek istiyorlarsa şimdi tam zamanı. Sitenin ne kadar açık kalacağını bilemiyoruz, yine de bu da bir şeydir. "

isoHunt sitesi birkaç sene önce kapatılmadan önce dünyanın en çok kullanılan torrent sitelerinden biriydi. Bir başka büyük torrent sitesi olan Pirate Bay kapatıldığında isoHunt benzer bir şekilde yardım eli uzatmış ve yine kopya siteler yaratarak kullanıcılara hizmet etmişti.

Kickass Torrents'in Sahibi Tutuklandı, Sunuculara El Konuldu

YORUMLAR