İsrailli Silah Satıcıları iPhone'ları Hackledi, Apple Hemen iOS 9.3.5'i Yayınladı!

İsrailli silah satıcılarının iPhone'ları hacklemesinden sonra Apple iOS 9.3.5'i yayınladı! Haberin ayrıntılarını okumak için tıklayın!

İsrailli Silah Satıcıları iPhone'ları Hackledi, Apple Hemen iOS 9.3.5'i Yayınladı!

Bu konuya dair başlığı "İsrailli silah satıcılarının ikinci mesleği iPhone hacklemek" olarak belirleyecektim fakat iOS 9.3.5 güncellemesinin bu insanlar yüzünden çıktığını öğrenince daha dikkat çekici olmasını istedim. Bazı kaynaklar mevzuyu "çeşitli iyileştirmeler ve güvenlik güncellemeleri" olarak ele alsalar da durum sandığımızdan daha ciddi! Unutmadan söyleyelim, iOS 9.3.5'i yüklemeyi sakın unutmayın. 

Apple bugün iPhone, iPad ve iPod'lar için önemli bir güncelleme olan iOS 9.3.5'i yayınladı. Yazılım güncellemesinin bir parçası olarak herhangi bir yeni özellik eklemek yerine büyük bir güvenlik açığını kapatan şirket, bu yükseltmeyi herkesin bir an önce edinmesi gerektiğini öneriyor.

New York Times'ın haberine göre, İsrail merkezli silah satıcıları iPhone'ları hackledi. Mobil cihazlar üzerinden gazeteciler ve hükümet yetkililerinin hareketlerini izleyen casuslar, iOS'un güvenlik açıklarından yararlandı. Metin mesajlarını ve e-mailleri okumaya imkan veren açık, kişilerin seslerini, konumlarını ve telefon görüşmelerinin ayrıntılarını da gösteriyor. Olayın bildirilmesi üzerine Apple hemen açığı kapatmak için çalışmalara başladı ve gün içinde iOS 9.3.5'i yayınlamış oldu. 

iOS 9.3.5 Nasıl İndirilir?

iOS 9 işletim sistemine sahip cihazlarınızdan iOS 9.3.5 güncellemesini almak için sırasıyla Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyebilirsiniz. Bunun dışında telefonunuzu bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden güncellemeyi indirebilmeniz de mümkün. Güncelleme çok büyük olmadığından depolama alanında sadeleşmeye gitmenize gerek yok. Bir an önce indirmenizi öneriyorum.

Apple, Snapchat'e Rakip Olacak

İşte Tim Cook’un Yönetimindeki Apple’ın 5 Yıllık Performans Karnesi


YORUMLAR