İstanbul'da Görülen Esrarengiz Cisimlerin Sırrı Çözüldü

İstanbul'da Görülen Esrarengiz Cisimlerin Sırrı Çözüldü

Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da görülen ışıklı cisimlerle ilgili bir açıklama yaptı. Bahsi geçen video üzerinde çeşitli tekniklerle incelemeler yaptıklarını belirten Sirius, ışıklı cisimlerin 'Tanımlanamayan Uçan Cisimler/UFO' oldukları sonucuna vardıklarını aktardı.

İnsanoğlu, çok uzun bir zamandır “Evrende yalnız mıyız?”  sorusuna cevap arıyor. Bugüne kadar elimize ulaşan binlerce görüntüye rağmen uzaylı yaşamına dair somut bir kanıta ulaşabilmiş değiliz. En azından biz öyle biliyoruz.

Cuma günü İstanbul, Acıbadem'de birkaç gencin cep telefonuna kaydettiği görüntüler bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Akşam saatlerinde çekilen videoda görülen ateş topu şeklindeki üç cisim, sayısız spekülasyona neden olmuştu. 

Gizemli görüntüler üzerinde inceleme yapan Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi, teknik analizler sonucunda videoya alınan ışıklı cisimlerin bilinen hiçbir teknolojiye uymadığını ortaya koydu. 

Sirius tarafından yapılan açıklamada, video üzerinde özel filtre analizi ve programlarla yapılan incelemede, değerlerin kare kare detaylı olarak incelendiği ve ışıklı cisimlerin kesinlikle montaj olmadığı ve videoda hiçbir oynama ve efekt yapılmadığı belirtildi.

Bu cisimlerin gösterdiği karakteristik özelliklerin atmosferik bir fenomen ya da doğa olayı olmadığını, aynı zamanda optik bir hava olayı veya iridyum uydusu yansıması olmadığını söyleyen Sirius, “Cisimler 1 saat süre içinde 10-15 dakika aralıklarla ortaya çıkmış ve bazen üç ve dört , bazen ise 6-7 ışıklı cisim olarak bir anda ortaya çıkarak sessiz bir şekilde yoğun ışıklar saçarak hareket etmişler ve bölgede bulunan birçok vatandaşımız tarafından da gözlemlenmişlerdir” ifadelerini kullandı.

“Yapılan teknik ve bilimsel analizler sonucunda, videoya alınan ışıklı cisimlerin ‘Tanımlanamayan Uçan Cisimler/UFO’ oldukları sonucuna varmış bulunmaktayız”  diyen Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi, böylelikle günlerdir merak edilen sorunun cevabını vermiş oldu.