İşte AMD Richland Tabanlı Bilgisayarların Özellikleri

İşte AMD Richland Tabanlı Bilgisayarların Özellikleri

Notebook üreticilerinin Richland tabanlı dizüstü bilgisayarları tanıtmaya başlayacakları bekleniyordu ve şimdi bunun zamanı geldi.

Notebook’ların ve Ultrabook benzeri dizüstü bilgisayarların, mevcut rekabet üzerinde altı temel avantajı bulunuyor. Bunlardan üçü doğrudan sistemin video oynatma becerisiyle ilgili ki bunlar; AMD Quick Stream, AMD Steady Video ve AMD Perfect Picture HD.

Perfect Picture HD; gelişmiş çözme, renk doygunluğu ya da canlılık ayarlamaları ve karşıtlık ayarlamalarını yapmakta. AMD Steady Video, video görüntülerini stabilize etmek için geç işleme algoritmalarını kullanıyor. AMD Quick Stream ise HDMI çıkışının ya da film izlemek için kullanılan diğer bir çıkışın kullanımı gibi diğer PC fonksiyonları üzerinden bant genişliği akışına öncelik tanıyor.

Dördüncü ve video ile ilgisi olmayan ilk teknoloji ise, AMD Hareket Kontrolü.  Bu teknoloji, kullanıcının el hareketlerini takip ediyor ve bunları tarayıcı, medya oynatıcısı, e-okuyucular gibi temel uygulamalara izin veren komutlara dönüştürüyor. Bu, x86 çekirdekleri yerine AMD dönüştürücülerine dayanır ve şu an Intel’de bir karşılığı yoktur.

AMD Screen Mirror da ağ üzerinden PC ekranındaki akışı DLNA alıcısıyla herhangi bir TV ekranına düşük geçime ile ileten bir diğer teknolojidir.  Son olarak, AMD Face Login teknolojisi, size web kamera aracılığıyla bakan yüz tanıma algoritmalarını kullanır. 

Internet Explorer 10'dan Tam Flash Desteği

YORUMLAR