İşte Dünyanın En Sağlam Akıllı Telefonu

Daha önceden dünyanın en sağlam akıllı telefonunu piyasaya sürerek dikkatleri üzerine çeken Cat, şimdi de kamyon kadar sağlam yeni Cat B35'i tanıttı. Günümüz telefonlarının aksine fiziksel tuşlara sahip olan telefonun ağır iş koşullarına ayak uyduracağı belirtiliyor.

Tasarım ve teknik donanımdan daha çok sağlamlığıyla ön plana çıkan yeni Cat B35'in 1,2 metre su altında 35 dakika boyunca kalabildiği ifade edildi. Yaklaşık 1,8 metre yükseklikten beton zemine düştüğünde hasar almadan kurtulabilen B35'in, MIL-810G (Askeri Standartlarda Sağlamlık Özelliği) sertifikası bulunuyor.

Snapdragon 205 yonga setinden gücünü alan telefonda 512MB RAM ve microSD kart destekli 4GB depolama alanı yer alıyor. 2,4 inç renkli ekranı ile QVGA görüntü kalitesi sunan B35'in KaiOS işletim sistemini barındırdığı dile getirildi. "Android'in tuşlu telefonlara uyumlu hali" olarak adlandırılan bu sistemde, Google Maps veya YouTube gibi uygulamaların da olduğunu belirtmek gerekiyor.

Henüz fiyat etiketi bilinmeyen Cat B35'in bu ay içerisinde pazara sunulması bekleniyor. Ülkemizde satışının olup olmayacağı bilinmeyen cihazın pek çok kullanıcının ilgisini çekeceği düşünülüyor.