İşte Facebook'un Yeni Taşındığı Dev Karargahı

İşte Facebook'un Yeni Taşındığı Dev Karargahı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg her zaman yaptığı gibi yeniliği bir iletiyle sosyal ağda paylaştı. Menlo Park Kaliforniya’da yer alan bina olduk heybetli görünüyor. 40 bin metrekarelik (39.948 m²) alanda yayılan yeni Facebook Karargahı, son derece modern ve tüm Silikon Vadisini kıskandıracak özelliklere sahip. Özellikle çalışanlar için ayrılan bölümler ve çalışma alanları bugün işinizden ayrılıp Facebook’un kapısında iş aramanıza sebep olacak kadar rahat ve ergonomik.

Zuckerberg yeni karargahın kapılarını bugün itibarıyla ziyaretçilere de açıyor. Facebook’un dünya ile iletişim halinde kalabilmek için ne kadar çaba harcadığının herkes tarafından görülmesini istediğini açıklayan Mark Zuckerberg, ‘Teknoloji ile karargahımızı paralel olarak güncelleyeceğiz’ dedi.

Frank Gehry tarafından projelendirilen yeni karargah, 40 bin metrekarelik dev bir yeşil alan üzerinde yayılan, yüksek olmayan, neredeyse çok yakında yeşilliklerin içinde kaybolacak binalardan oluşuyor. Dev kompleksin yapımına dünyaca ünlü tasarım ve peysaj sanatçıları da katkıda bulundular. Zuckerberg son derece yaratıcı ve vizyon sahibi insanların bir araya geldiği bu yeni karargah için Facebook’da aşağıdaki iletiyi paylaştı ve ‘dünyanın en iyi mühendis ve mimarlarından, dünyanın en iyi yaratıcı takımı için yaratılmış bir mekan’ olduğunu yazdı.  

Facebook Messenger Hakkındaki Sır Perdesi Aralandı

‘Facebook Hesaplarını Hemen Kapatın’ Uyarısı

Facebook'un İnternet Droneları Boeing 737'den Daha Büyük

YORUMLAR