İşte Hololens ile Oynanan Minecraft ve Olağanüstü Oyun Deneyimi

İşte Hololens ile Oynanan Minecraft ve Olağanüstü Oyun Deneyimi

E3 2015 Konferansına Microsoft Hololens ve Minecraft damgasını vurdu. Hololens ile oynanabilen Minecraft sürümü son derece etkileyici bir demo gerçekleştirdi.

Hololens’in Minecraft için planları olduğunu biliyorduk. Oyunun artırılmış gerçeklik (ugmented reality) teknolojik altyapısına uyarlanmış hali E3 2015 konferansına katılanları büyüledi.

Minecraft oldukça popüler bir oyun. Microsoft tarafından satın alınmasının üzerinden geçen süre içerisinde oyun standart güncellemelerini sürdürüyordu. Ancak Windows 10 ile beraber tanıtılan Hololens ile Minecraft artırılmış gerçekliğe kendini adapte etmeyi hedefliyordu. E3 2015 Konferansından gelen Minecraft demo görüntüleri muhteşem bir deneyimin bizleri beklediğinin kanıtı oldu.

Bir masanın üzerinde yaratılan Minecraft oyun atmosferi tamamen Hololens gözlükle oluşturuldu ve oyun kontrol edildi. Bu deneyim konferansa katılanları büyüledi.

Hololens cephesinde haberler sadece bununla da sınırlı değil. Ünlü oyun yapımcısı Valve’ın sadece Hololensle oynanacak oyunlar tasarladığı ve bunun için Microsoft’la çalışmalara başladığı da konferansta açıklandı.

İşte Hololens ile Minecraft tecrübesi. 

HoloLens Oyunlar Xbox One'a Geliyor

Hololens Denendi, Sonuçlar Beklenenden Daha Etkili

Yeni Başlayanlar İçin Minecraft Rehberi

YORUMLAR