İşte Nokia'nın Android Telefonu Nokia C1

İşte Nokia'nın Android Telefonu Nokia C1

Geçen yıl Nokia’nın bir Android telefon üzerinde çalıştığı haberleri yayınlanmıştı. Nokia C1 Android telefonun şimdi de görüntüleri sızdırıldı.

Nokia  C1 Android olduğu iddia edilen bir Nokia telefonun görüntüleri internete sızdırıldı. Nokia 2016 yılında Android telefon çıkaracağı haberlerini önce yalanlamıştı. Ancak üzerinden çok geçmeden Nokia CEO’su Rajeev Suri bir Android telefon üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Suri, bu konuda ortaklık yapabilecekleri kuruluşlar aradıklarını ve çok yakında çalışmalara başlayacaklarını ifade etmişti.

Şimdi  Nokia C1 Android akılı telefonunun görüntüsü ve özellikleri internete sızdırılınca Nokia’nın geçen süre içerisinde boş durmadığı da ortaya çıkmış oldu.

Nokia C1 Android, 5 inçlik bir ekranla 1280x720 HD görüntü kalitesi sunacak. Intel Atom yonga kullanacağı iddia edilen Nokia C1 Android 2GB RAM barındıracak. Dahili belleğinin de 32GB olacağı konuşuluyor. Nokia C1 Android’in arka kamerası 8, ön kamerası da 5 MP olacak. Bluetoot, Wi-Fi ve GPS bağlantı özelliklerini de bünyesinde barındıracak.

Nokia bu cihazla ilgili resim ve iddiaları henüz doğrulamadı. Ancak Nokia cephesinden o alıştığımız tarzda bir yalanlama da gelmedi.

Hazır mısınız? Nokia 2016'da Yeni Bir Telefonla Döneceğini Resmen Açıkladı

Nokia Telefon Üreteceğine Dair İddiaları Yalanladı

YORUMLAR