İşte Samsung’un Yeni Galaxy Grand Akıllı Telefonu

İşte Samsung’un Yeni Galaxy Grand Akıllı Telefonu

Güney Koreli akıllı telefon devi Samsung bugün, 5 inç WVGA ekranlı ve Android Jelly Bean işletim sistemli yeni bir akıllı telefonu duyurdu: Galaxy Grand.

Yeni çıkan Galaxy Grand’in fiyatı konusunda henüz bir bilgi verilmiş değil. Fakat neredeyse tüm özellikleri belli olmuş durumda.

Galaxy Grand, çift çekirdekli 1.2 GHz işlemci ile 1 GB RAM içeriyor. 1080p video kaydedebilen 8 MP arka kameranın yanı sıra ön tarafta 2 MP kamera da taşıyan akıllı telefon, microSD girişi ve 8 GB iç bellek de bulundurmakta.

Galaxy Grand’in GPS ve Wi-Fi fonksiyonları gibi akıllı telefonda olmazsa olmazlar arasında sayılabilecek özelliklerle geldiğini ve HSPA+ ağlarına yüksek hızla bağlanma yeteneğinde olduğunu, fakat 4G LTE bağlantısı sırasında iyi bir deneyim sunmadığını da belirtelim.

Güney Koreli akılı telefon üreticisi Samsung, Galaxy Grand’in; I9080 ve I9082 olmak üzere iki tipte satışa sunulacağını belirtti. I9080 modeli tek SIM hizmeti sunarken; I9082, iki SIM hizmeti yani, tek cihazda iki ayrı numarayı kullanabilme özelliğini sunuyor.

Akıllı telefonda yer alan diğer özellikler; “Doğrudan Çağrı”, “Popup Video” yani “Çoklu Pencere Özelliği"“Akıllı Uyarı” ve Apple’ın ses ile aktive asistanı “Siri”ye rakip bir fonksiyon olan “S-Voice”.

Tam da Aralık ayının ortasında, çoğu işletme yılı bitirmek için gün sayarken ve müşterilerin tatil harcamaları tavan yapmışken Samsung’un yeni bir akıllı telefon duyurması sürpriz olarak karşılandı. Hala bir fiyat bilgisi verilmeyen Galaxy Grand için yeni bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. 

Sony Yuga'ya Ait İlk Fotoğrafları Gördünüz Mü?

YORUMLAR