İşte Windows 10'un Yeni Kullanıcı Arayüzü

Panos Panay tarafından paylaşılan videoda Windows 10’un yeni kullanıcı arayüzü tasarımına göz atıyoruz.

Microsoft, 1 milyar Windows 10 kullanıcısına ulaşmanın şerefine özel bir video hazırladı. Microsoft’un Baş Ürün Sorumlusu Panos Panay tarafından paylaşılan videoda Windows 10’un yeni kullanıcı arayüzü tasarımına göz atıyoruz.

Kısa süre önce Windows kullanıcı deneyimi sorumluluğunu üstlenen Panos Panay, Microsoft’un işletim sisteminin arayüzünün seneler içerisinde nasıl değişiklik gösterdiğini ortaya koyan ve Windows 10’un yeni kullanıcı arayüzünün nasıl olacağını ilişkin ipucu veren etkileyici bir video paylaştı.

Video, Windows açılış ekranlarının kısa bir geçmişiyle açılıyor; Windows 1.01’e kadar gidiyoruz. Windows 10’un ilk açıldığında nasıl göründüğünü göstermeden önce tüm farklı Başlat butonu tasarımları arasında geçiş yapıyor. Video daha sonra Windows 10 arayüzlerini daha modern bir tasarıma dönüştürmeye, Sistem Tepsisi gibi şeyleri basitleştirmeye ve yeni Dosya Gezgini, Fotoğraflar uygulaması ve Hesap Makinesi dahil bir dizi yeni uygulama tasarımını sergilemeye başlıyor. Video ayrıca canlı kutucuk arayüzünde daha az renkli ve yeni simgelerle birlikte güncellenmiş bir Başlat menüsünü gösteriyor.

Bu videoda görünen tasarımların hiçbiri Windows 10’da mevcut değil. Bu bize, Windows’daki kullanıcı arayüzü söz konusu olduğunda Microsoft’un ne kadar aşama kaydettiğine dair iyi bir fikir veriyor.

YORUMLAR