İşte Xiaomi Mi 8'in Türkiye Fiyatı

Geçtiğimiz gün itibarıyla Türkiye yetkili distribütörü Evofone tarafından İstanbul'da açılan Mi Store'da fiyatlar belli oldu. Şirketin en gözde ve en güçlü akıllı cihazı olan Xiaomi Mi 8'in Türkiye fiyatını da öğrenmiş olduk.

İstanbul'da gerçekleşen açılış ile birlikte resmi şekilde Türkiye pazarına giriş yapan Xiaomi'nin cihazları bundan böyle yetkili distribütör Evofone tarafından karşılanacak. Fakat ucuz ve başarılı bir performans sunmasıyla tanınan Xiaomi'nin Türkiye fiyatları pek de ucuz değil gibi gözüküyor.

Çinli üreticinin amiral gemisi Mi8'in 128GB dahili depolama kapasiteli versiyonunun 5.399 TL'den satışa sunulduğu dile getirildi. Global pazarda cihazın 128GB'lık modeline 500 dolar fiyat etiketi koyan üreticinin, bu fiyatı pek beğenilmedi. Sosyal medya üzerinde eleştirilerini dile getiren Xiaomi kullanıcılarının, görünen o ki beklentileri tam olarak karşılanamadı.

Fakat yine de Türkiye pazarı için hızlı bir giriş yapan Xiaomi'nin başarılı olabileceği düşünülüyor. Teknolojinin tüm kesimlerine yönelik cihazlar sunmasıyla bilinen üreticinin, birkaç yıl içerisinde daha popüler hale gelebileceğini de söyleyebiliriz. Fakat ilk aşamada Mi Store'un fiyatları kullanıcıların beklediği düzeyde değil.