İşte Youtube'un En Çok İzlenen Videosu

İşte Youtube'un En Çok İzlenen Videosu

Porto Riko'lu şarkıcı Luis Fonsi'nin Daddy Yankee ile birlikte seslendirdiği ve 12 Ocak 2017 tarihinde Youtube'a yüklenmiş olan "Despacito" şarkısının klibi izlenme rekoru kırarak Youtube'un en çok izlenen videosu oldu.

An itibariyle 3,014,049,010 tekil izlenme miktarı ile bu rekoru kıran "Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee" klibinden önce en çok izlenen video Wiz Khalifa'nın "See You Again" şarkısının klibiydi. Fakat bu şarkı liderlik koltuğunu yalnızca 3 hafta elinde tutabildi.

Despacito şarkısının ne kadar hızlı yükseldiğine bakılırsa liderlik koltuğunu çok daha uzun süre elinde tutacağı şüphesiz görünüyor. Yani Wiz Khalifa'nın şarkısı 26 aylık bir sürede 4.5 yıldır Youtube'un en çok izlenen videosu ünvanını koruyan PSY'nin "Gangnam Style" klibini geride bırakmayı başarırken, Luis Fonsi'nin Despacito'su bunu 7 ay civarı bir sürede gerçekleştirdi.

İstatistiklere göre ise bu şarkı her gün 15 milyon kez izlenmiş, bu da saniyede 170 kez izlendiği anlamına geliyor. Ayrıca Despacito'nun Justin Bieber tarafından remixlenmiş olan bir versiyonu da 500 milyon izlenme miktarına ulaşmış durumda. Bu başarıdan oldukça memnun olan Luis Fonsi, bu başarının kendisine kazandırdığı bireysel bir ünden ziyade Latin müziklerinin tanınması açısından da oldukça önemli olduğunu düşünüyor.

YouTube, Medya Araçlarını Kaldıracak!

YouTube'un Aylık Ziyaretçi Sayısı Rekor Kırdı!

Şarkıcı Psy, Elmas 'Youtube Play Tuşu' Sahibi Oldu

YORUMLAR