İstifa Eden Eski Twitter Ürün Müdürü Kevin Weil Instagram'da Çalışmaya Başladı

İstifa Eden Eski Twitter Ürün Müdürü Kevin Weil Instagram'da Çalışmaya Başladı

Dev sosyal medya sitesinden istifa ederek ayrılan dört farklı üst düzey yönetici yeni işlerinde çalışmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde şirketin maddi sıkıntılarını bahane ederek Twitter'dan toplamda dört büyük yönetici istifa etmişti. İstifa haberinden sonra Twitter'dan ayrılan yöneticilerin yerine yeni kişilerin alınması beklenirken Instagram herkesten hızlı davrandı. Kevin Systrom, Twitter’ın daha yönetici eksiğini kapatmasına fırsat vermeden istifa eden eski ürün müdürü Kevin Weil'e iş teklifi gönderdi.

Popüler fotoğraf paylaşma uygulamasının yöneticisi olan Kevin Systrom, Twitter'ın başarılı eski ürün yöneticisi aynı pozisyonda Instagram'da çalıştıracak. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram, ürün yöneticisi Kevin Weil ile birlikte daha yenilikçi projeler üretip daha fazla adından söz ettirmeyi hedefliyor.

Twitter'ın istifa eden dört eski yöneticisinden ikisi yeni işlerini buldular bile. Hatırlarsanız istifa eden Jason Toff'ta Google'ın sanal gerçeklik pozisyonunda teklif almış ve hemen kabul etmişti. Bakalım kalan diğer iki üst düzey yönetici hangi şirketlerde çalışmaya başlayacak. Bu haberlerle birlikte iyi olan yöneticilerin de asla açıkta kalmayacağını öğrenmiş oluyoruz.

Twitter'da Tehlike Çanları Çalıyor: Şirketin Üst Düzey Yöneticileri İstifa Etti!

YORUMLAR