İsviçre Merkezli Banka, Ether ve Bitcoin Satacak!

İsviçre Merkezli Banka, Ether ve Bitcoin Satacak!

Geçtiğimiz aylarda müşterilerinin kripto para hesabı açmalarına imkan sağlayan İsviçre merkezli özel banka Falcon Private Bank, bir adım ileri giderek müşterilerine bitcoin ve ether satacak.

Her geçen gün değeri artan kripto paralar, dünya ekonomisi için çok önemli bir noktaya evrildi. Öyle ki büyük devletler dahi dijital paralar üzerinden anlaşmalar yapmaya başladılar. Falcon Private Bank, yaptığı açıklamayla müşterilerinin bankalarında ether ve bitcoin hesaplarını yönetebileceklerini ve istediklerinde satış yapabileceklerini duyurdu.

Bitcoin ve Ethereum şirketleriyle anlaşma yapan banka, dijital varlık yönetimini kripto paraları destekleyecek şekilde genişleten ilk banka ünvanına sahip oldu.

14 milyar dolar değerinde varlığa sahip olan Falcon Private bankasının, aldığı bu kararla önümüzdeki yıllarda daha da değerleneceğini tahmin etmek güç değil. Bu nedenle bitcoin ve ether alım-satımı oldukça akıllı bir yatırım gibi gözüküyor.

Bitcoin Suisse CEO’su Niklas Nikolajsen, “Falcon Private Bank, müşterilerine bitcoin hizmeti vererek çok önemli bir adım atmış oldu. Bunu yapan ilk banka olması sebebiyle kripto para sahiplerinin gözünde çok değerli bir konuma geldi” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna’dan da benzer bir haber gelmişti. Ülkeye yıl sonuna kadar 150 adet dijital para odaklı ATM yerleştirecek olan Ukrayna, müşterilere Bitcoin, Ethereum, Waves ve Golos para birimleri alınıp satabilecek.

Bitcoin’in güncel değeri 4300 Dolar’ı aşmış durumda ve yakında 5000 Dolar olması bekleniyor. Gelecekte kağıt paraların yerini dijital paralar alacak mı bilmiyoruz, ancak dünya piyasası açısından bugün olduğundan çok daha önemli bir noktaya evrileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Ukrayna Bitcoin İçin Özel ATM'ler Kuracak

Dijital Para Birimi Bitcoin 4000 Doları Geçti!

Bilgisayar Korsanları, 32 Milyon Dolar Değerindeki Ethereum’u Çaldı!

YORUMLAR