İtalya'ya Yapılan Uçak Seferleri İptal Edildi

Çin'in wuhan eyaletinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı adeta kasıp kavuran Corona virüsü birçok kişiyi enfekte etmeye devam ediyor. Çin ve İran gibi ülkelerden sonra şimdi ise İtalya birçok sorunla karşılaşmaya başladı bile.

Dünyanın en tehlikeli virüslerinden bir tanesi olarak kabul edilen Corona, bütün dünya ülkelerini etkilemeye devam ediyor. Şimdi ise İtalya yaptırımların odağında yer aldı.

Çin'in wuhan eyaletinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı adeta kasıp kavuran Corona virüsü birçok kişiyi enfekte etmeye devam ediyor. Çin ve İran gibi ülkelerden sonra Şimdi ise İtalya birçok sorunla karşılaşmaya başladı bile.

THY Corona virüsünü sebep olarak gösterdi

Corona virüsü, dünya üzerindeki hava yolu ulaşımını da önemli ölçüde aksattı. Çin’e uçuşları durduran THY, şimdi de İtalya uçuşları için düzenlemeye gitti. Kuruluş, yaptığı açıklamada 1 Mart tarihinde gerçekleşecek bazı İtalya seferlerini karşılıklı olarak iptal ettiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan THY Basın Müşavirliği, “Son dönemde, İtalya’da görülen yeni tip corona virüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle bu ülkede düzenlediğimiz uçuşlarımızda bazı düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre, aşağıda uçuş numaraları belirtilen 1 Mart tarihli İtalya seferlerimiz iptal edilmiştir.

Misafirlerinin seyahat güvenliğini daima ön planda tutan Türk Hava Yolları olarak süreci tüm uluslararası havacılık ve sağlık otoriteleri ile iş birliği içerisinde takip etmeye ve gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz. 1 Mart - 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında Türkiye çıkışlı, İtalya varışlı bileti olan misafirlerimiz için ücretsiz iade ve parkur / tarih değişiklik hakları tanınmıştır." ifadelerine yer verildi.

Eğer İtalya'ya THY aracılığı ile alınmış biletiniz varsa kontrol etmeniz yararlı olacaktır.

YORUMLAR