iTunes Bu Yıl Windows Mağaza'sına Geliyor Mu?

Microsoft tarafından bu yılın ilk döneminde gerçekleştirilen toplantıda iTunes'un Windows Mağaza'sına geleceği doğrulanmıştı. Bunu 2017 yılının sonuna doğru yapacağını ifade eden Microsoft ve Apple maalesef sözlerini tutamadılar. Özellikle Windows 10 kullanıcılarının dört gözle beklediği iTunes'un bu yıl içerisinde Windows Store'a gelmeyeceği açıklandı.

Popüler müzik uygulamalarını Windows Mağaza'sına taşıyan Microsoft, en büyük hamlesini iTunes ile yapmak istiyordu. Ancak görünen o ki, bunu bu yıl içerisinde başaramayacak. Uygulamanın Windows'a optimize edilmesini ve bilgisayarlarda sorun yaratmaması için çalışmalarını hızlandıran Microsoft ve Apple, iTunes'u bu yıl sunamayacak. Bu haberi ZDnet'e ileten Apple sözcüsü biraz daha zamana ihtiyaç duyduklarını belirterek şunları dile getirmiş: Sorunsuz bir iTunes deneyimini müşterilerimize sunmak için Microsoft ile birlikte çalışıyoruz ve her şeyi bitirebilmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var."

Ayrıca Microsoft tarafından gelen bir açıklamada Windows 10 S kullanıcılarının yalnızca Windows Mağazasında olan uygulamaları çalıştırabileceği belirtilidi. Yani şimdilik iTunes'u yüklemek için herhangi bir yol olmadığı söylendi. Ancak yine de uzun bir sessizlik sonrasında Apple’ın iTunes projesi üzerinde çalışması Windows kullanıcılarını sevindimeyi başardı. 

2018'in ilk çeyreğinde geleceği düşünülen iTunes'u Windows 10 kullancıları dört gözle bekliyor. Kullanıcıların uzun süredir beklediği iTunes Windows'ta sorunsuz çalışacak mı, bunu uygulama çıkış yaptığında göreceğiz.

YORUMLAR