iTunes Kullanıcıları Yıllık Ortalama 12 Dolarlık Müzik Satın Alıyor

iTunes Kullanıcıları Yıllık Ortalama 12 Dolarlık Müzik Satın Alıyor

iTunes üzerinden genellikle ne satın alıyorsunuz? Son yıllarda iTunes üzerinde video tüketimi patlama yapmış olsa da Asymco'nun yayınladığı son istatistiklere göre kullanıcılar, en çok uygulama satın almak için para harcıyorlar.

HBO GO ve WatchESPN'in Apple TV üzerinde duyurulması üzerine ortaya çıkan yeni istatistiksel veriler gerçekten şaşırtıcı. Şimdiye kadar iTunes kullanıcıları tarafından 1 milyar televizyon dizisi ve 380 milyon film indirilmiş. Ayrıca günlük yaklaşık 800 bin TV dizisi ve 350 bin film, iTunes kullanıcıları tarafından satın alınmakta.

Yaklaşık 575 milyon iTunes kullanıcısı her yıl medya, yazılım ve servislere ortalama olarak 20 milyar dolar para harcıyorlar. iTunes kullanıcıları yazılımlar için yıllık ortalama 9 dolar, uygulamalar için yıllık ortalama 16 dolar, müzikler için yıllık ortalama 12 dolar, videolar için yıllık ortalama 4 dolar ve kitaplar için yıllık ortalama 2 dolar harcıyor.

Müzik cephesinde her ne kadar bir düşüş olduğu söyleniyor olsa da Billboard'a göre her iTunes hesabında müzikler için ortalama 43 dolar harcanırken, tüketici tarafında yıllık yaklaşık 25 milyar dolar harcanıyor.

iTunes Radio ile birlikte bakalım müzik tarafında harcanan paralar daha da azalacak mı? Bu sonbahar aylarında iOS 7 cihazlar, PC'ler, Mac'ler ve Apple TV üzerinde yayın hayatına başlayacak olan uygulama üzerinde reklam destekli dinlemeler ücretsizken, iTunes Match'a para ödeyen kullanıcılar kesintisiz şekilde müzik yayınlarını dinleyebilecekler.

Windows Phone'lu HTC One Geliyor

YORUMLAR