iTunes, Nihayet Windows Uygulama Mağazası'na Geldi

iTunes, Nihayet Windows Uygulama Mağazası'na Geldi

Apple'ın iTunes uygulaması sonunda Microsoft'un Windows Uygulama Mağazası'na geldi. Windows 10 kullanıcıları bugün itibarıyla, iTunes'u ücretsiz bir şekilde bilgisayarlarına indirebilecek.

Apple cihazlarını, bilgisayara bağlamaya yarayan iTunes uygulaması, iPhone, iPad ve iPod sahiplerinin vazgeçilmez uygulamalarından bir tanesi. 

Cupertinolu şirket, kullanıcılardan gelen yoğun istek üzerine popüler servisin 2017 yılının sonuna kadar Microsoft Mağazası'na geleceğini söylemiş; ancak bu tarih çeşitli nedenlerden dolayı ertelenmişti.

iTunes windows mağazası

Windows 10 kullanıcılarının beklediği güzel haber nihayet bugün geldi. Apple, iTunes uygulamasının masaüstü sürümünü Windows Uygulama Mağazası üzerinden indirilebilir hale getirdi.

Microsoft Mağaza'sında olması en çok istenen uygulamaların başında gelen iTunes, bilhassa Microsoft Mağaza dışında başka bir yerden yazılım indirme şansı olmayan Windows 10 S kullanıcıları tarafından yoğun bir istek alıyordu.

Yazılım devi Microsoft, Windows 10'un kardeşi Windows 10 S'i  iş dünyası ve eğitim sektörüne yönelik olarak geliştirmişti. Fiyat/performans, pil ömrü, kompakt tasarımı ve düşük maliyetiyle giderek popülerleşen Windows 10 S, sonunda iTunes'a kavuşmuş oldu.

Popüler müzik platformu Spotify'ın Windows Uygulama Mağazası'na gelmesinden 10 ay sonra yayınlanan iTunes, 140 milyon aktif kullanıcısı bulunan Spotify ile rekabet gücünü bir kat daha artırma fırsatı yakalamış olacak. 

Bir başka dijital müzik servisi olan Pandora ise, uzun bir süredir Microsoft'un uygulama mağazasında Windows kullanıcılarına hizmet veriyor.