iTunes Store'da Podcast Üyelikleri 1 Milyarı Aştı

iTunes Store'da Podcast Üyelikleri 1 Milyarı Aştı

Apple'ın iOS işletim sistemli iPhone, iPad ve iPod cihazları ile birlikte sunduğu en büyük avantajlardan birisi iTunes yazılımı ve yazılım içerisinde bulunan mağazanın oldukça geniş kapsamlı olması. Zira pek çok kullanıcının lisanslı müzikler, filmler, diziler, podcastler ve daha fazlasını kolayca satın alabildiği iTunes Store, giderek popülerliğini arttırmaya devam ediyor ve online içeriklerin tüketimine olan bakışı değiştirmeyi bırakmayacak gibi görünüyor.

Podcastler iTunes'un en büyük avantajlarından bir tanesi ve 2005 yılında kullanıma sunulan servis, içerisinde talk showlardan tutun da eğitici materyallere kadar onlarca farklı konuda ses kayıtları barındırıyor. Çıktığı günlerde ne kadar büyüyeceği pek de tahmin edilemeyen Podcast servisinin bugün itibariyle tam 1 milyar kullanıcıyı aştığı ortaya çıktı ve aslında bu alanın ne kadar büyük bir potansiyel barındırdığı ortaya çıktı.

Her ne kadar yurtdışında daha popüler olsa da Podcastleri ülkemizde takip edenler de pek az değil. Bu nedenle Apple'ın bu başarıyı kutlamak için en popüler şovları öne çıkardığını sizlere söylememiz gerek. Klasikler ve en popülerleri kaçırmak istemiyorsanız iTunes Store'u bugün ziyaret etmeyi unutmayın.

Nvidia Shield 31 Temmuz'da satışta

YORUMLAR