iTunes, Windows Store'da Yerini Alacak

iTunes, Windows Store'da Yerini Alacak

Devam eden Microsoft Build 2017 etkinliğinin ikinci gününde Microsoft, iTunes’un Windows Store üzerinden de dağıtılacağını duyurdu. Böylelikle sadece Windows Store üzerinden uygulama edinebilen Windows 10 S PC kullanıcıları da iTunes’a erişebilecek.

Hedef kitlesi öğrenciler olan Windows 10 S işletim sistemli PC’ler, kullanıcılarına yalnızca Windows Store üzerinden uygulama edinme fırsatı veriyor. Bu doğrultuda popüler multimedya araçlarının Windows Store üzerinden dağıtılmaması halinde hedef kitle olan öğrencilerin Windows 10 S PC’lere karşı duruşu muhtemelen negatif olacaktır.

Daha önce Spotify’a da Windows Store üzerinden erişim sağlanabileceğini bildiren Microsoft, şimdi de iTunes’u Windows Store platformuna taşıyarak multimedya alanındaki önemli açıklarını kapatmaya yönelik önemli adımlar atmış oldu. iTunes dahilinde Apple Music’e erişim ve iPhone ya da iPad cihazların senkronizasyonu gibi imkanlar Windows 10 S PC kullanıcıları için olumlu gelişmeler oldu. Ayrıca öğrencilere hitap eden bu PC’lerin dijital müzik platformlarına da erişimi sağlandı.

Windows Store’un ürün yelpazesini genişletmeye devam etmesi beklenen Microsoft’un yakında Ubuntu, SUSE Linux ve Fedora’yı da platforma taşıyacağı aktarıldı.

Windows 10 S İşletim Sisteminde Chrome Tarayıcı Kullanılamıyor!

Microsoft: 'Windows 10'u Her Gün Kullanan 300 Milyon Kullanıcı Var'

YORUMLAR