İyi Oyun: Dünyanın İlk E-spor Temalı Filmi

İyi Oyun Film

Netflix Türkiye’nin ilk orijinal Türk dizisi The Protector’un yönetmeni Umut Aral, dünyanın ilk e-spor temalı gençlik filmi için kolları sıvadı. İyi Oyun ismi verilen ve e-spor dünyasının inceliklerini anlatan filmin ilk fragmanı yayınlandı.

İsmini oyuncuların her müsabaka sonrasında sıklıkla kullandıkları GG (Good Game) teriminden alan film, kullandığı modern sinema diliyle gençleri hedefleyecek şekilde hazırlandı. Çekim hazırlıkları başlayan filmin yapımcılığını ise elektronik sporlar dünyasında oldukça tanınmış olan Eludis ve Fikirion üstlendi.

Oyun seçimleri tamamlanmak üzere olan filmin kadrosunda sürpriz isimlerin olacağı söylenirken, son yılların popüler müzisyenlerinden birinin İyi Oyun için şarkı besteleyeceği ifade edildi. Elektronik spor tutkunu ünlü isimlerin yer alacağı filmin senaryosunun Börü dizisinden tanıdığımız Emre Sirel’in üstlendiği ifade edilirken, yapımcılar arasında; son eSpor ligi şampiyonu BAUSupermassive’in kurucularından Hakan Baş, Dağ filmleri ve Börü dizisinin yapımcılığını üstlenen Doruk Acar ve Alper Çağlar yer aldığı kaydedildi.

Filmin yapımcıları tarafından, oldukça heyecan uyandıran bu filmin tanıtımıysa şöyle yapıldı: “Liseyi yeni bitirmiş, sıradan bir çocuk olan Cenk, yarı zamanlı çalıştığı internet kafede, parayla başkalarının yerine oyun oynayarak, ailesini tek başına geçindirmeye çalışan annesine destek olmaktadır. Yeni kurulan bir takımın menajeri tarafından keşfedilip, kendini profesyonel oyun dünyasının içinde bulan Cenk, takım arkadaşları Batu, Naz, JJ, Aslan ve sonradan dâhil olacak gizemli koçları Özer’le beraber çıktığı zorlu yolculukta, sezon turnuvasını kazanmak için sadece oyunu iyi oynamak yeterli olacak mıdır?

28 Eylül 2018’de vizyona girmesi beklenen filmin, başta Türkiye’de League of Legends oynayan 3 milyon oyuncuya hitap edeceği söylenirken, tüm diğer oyuncuların filmi merakla izleyeceklerinin altı çizildi.