İzmir Adliyesine Siber Saldırı Haberi Yalanlandı

İzmir Adliyesine Siber Saldırı Haberi Yalanlandı

Dün gerçekleşen menfur saldırının hemen ardından İzmir Adliyesi'nin siber saldırıya maruz kaldığı hakkında yayılan haberler İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu tarafından yalanlandı. 

İzmir Bayraklı Adliyesinin önünde gerçekleşen terör saldırısında, bir bombalı araç infilak etmiş, ardından da iki terörist otomatik silahlarla güvenlik güçlerimize saldırmıştı. Yaşanan bu üzücü olayın ardından adliyenin bir siber saldırıyla karşı karşıya kaldığı hakkında haberler de internet üzerinde hızla yayılmaya başlamıştı. 

Konuyla ilgili olarak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu tarafından bir bülten yayınlandı. Yayınlanan yazı da; 

"Bazı yayın organlarında “İzmir Adliyesi önündeki bombalı saldırının ardından bir de siber saldırıda bulunulduğu belirtildi, bu nedenle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı personelini adliyeye çağırdı.” başlıklarıyla haberler yer almıştır. Bahsi geçen haberler gerçeği yansıtmamakta olup, İzmir Adliyesine yönelik herhangi bir siber saldırı gerçekleşmediği gibi, bu kapsamda Cumhuriyet Başsavcılığımız personeli adliyeye çağırılmamıştır. Menfur saldırıyla ilgili adli soruşturma tüm detaylarıyla çok yönlü bir şekilde yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

BTK’nın Kuracağı Siber Güvenlik Ekibi İçin Başvurular Başladı

Türk Gençlerden Oluşan Hacker Ordusu Kurulacak

YORUMLAR