İzmir'de Liselilere Güvenli İnternet Eğitimi Verildi

izmir güvenli internet

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Üniversitesi ile ortaklığa giderek, harika bir projenin altına imza attı. Merkez ilçeden uzakta yaşayan ve yaşları 18’i geçmeyen lise öğrencilerine güvenli internet eğitimi verildi.

16-18 yaş arası liselilerin eğitimlerine ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamayı amaçladığı "Birlikte Kolaylaştıralım Hayatı" projesine Yaşar Üniversitesi destek verdi. Menemen, Urla, Çeşme, Karaburun, Kınık, Dikili, Selçuk ve Bayraklı ilçelerindeki çeşitli liselerde eğitim gören toplam 724 öğrenci, farklı tarihlerde Yaşar Üniversitesinin kampüsüne giderek eğitim aldılar. Akademisyenlerden okumak istedikleri bölümlere dair bilgiler alan öğrenciler, internetin nasıl doğru kullanılacağını gördüler.

Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Koltuksuz ise, liselilere verdiği güvenli internet seminerinde; internet teknolojisinin doğru kullanımı ve olası zararlar konusunda uyarılarda bulundu. Doğru internet kullanımının yanı sıra teknoloji bağımlılığı, zararlı içerikler ve siber zorbalık gibi konularda da öğrencilere bilgiler veren Koltuksuz, “Öğrencilerimizi, korkutmadan, tedirgin etmeden, yasaklamak yerine doğru yönlendirip, bilgilendirip, bilinçlendirebilirsek tüm tehditleri bertaraf edebiliriz” dedi.