İzmir Trafiğine Akıllı Çözüm

İzmir Trafiğine Akıllı Çözüm

Gün geçtikçe başa çıkılması zorlaşan trafik sorununa İzmir “akıllı” bir çözüm getiriyor. "Tam Adaptif Trafik Yönetim Sistemi" ile kentte ulaşım rahatlayacak.

İzmir'de kent içi ulaşımın, "Tam Adaptif Trafik Yönetim Sistemi" adında bir sistemle daha akıcı hale gelmesi hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye 'de daha önce kurulmuş trafik yönetim sistemlerinden farklı olan "Tam Adaptif Trafik Yönetim Sistemi" ile sadece trafik yoğunluğunu gözlemeyecek. Trafikte değişen durumlara göre anında tepki verilebilecek düzenlemeler yapabilmeyi de sağlayabilecek.

"Tam Adaptif Trafik Yönetim Sistemi" ile araç yoğunluğuna göre trafik ışıklarının değişimi otomatik olarak sağlanabiliyor. Sistem toplu taşıma araçlarına kavşaklarda geçiş önceliğini verebiliyor. Öte yandan trafikteki tüm sürücüler yol, otopark ve hava durumuna kadar anlık bilgilere ulaşabiliyorlar. Sistemin ulaşımı rahatlatmaya yönelik pek çok özelliği olacağı, bunlardan en önemlisinin belediye otobüslerinin trafikte daha akıcı seyretmelerini sağlamak olduğu ifade edildi.

"Tam Adaptif Trafik Yönetim Sistemi" Yaklaşık 700 kamerayla İzmir’i kontrol altına almayı hedefliyor. Bu durumda trafikte kural ihlali yapan sürücüler için sistem anında tespit ve cezalandırma yapabiliyor olacak. 

Bayram Trafiğinden Korkmayın, İşte Eve Dönüşünüzü Kolaylaştıracak Uygulamalar

Android İçin Trafik Ve Yol Durumu Uygulamaları

YORUMLAR