Jaguar, 2020'den İtibaren Elektrikli Araç Dönemine Geçiyor

Jaguar, 2020'den İtibaren Elektrikli Araç Dönemine Geçiyor

Jaguar şirketi, 2020'den itibaren piyasaya sürülen her yeni Jaguar Land Rover (JLR) modelinin elektrikli veya hibrid olacağını açıkladı. Ancak bu araçların dışında içten yanmalı motorla (benzin veya dizel) çalışan araçlarını da üretmeye devam edeceğini bildirdi.

Birleşik Krallık merkezli Jaguar2018 yılında tam elektrikli bir araç olan Jaguar I-Pace'i tanıtacağını ve satışa sunacağı ifade etti. Aynı zamanda bu araç, şirketin yeni modellerinin arasındaki ilk elektrikli otomobil sıfatını taşıyor. Elektrikli ve hibridli araç teknolojisi hakkında konuşan JLR genel müdürü Ralf Speth, ''söz konusu hamlenin müşterilere daha fazla seçenek sunma" olduğunu söyledi.

Jaguar ile birlikte İsveç merkezli Volvo şirketi de 2019'dan itibaren bu teknolojiye geçiş yapacak. Ancak her iki otomobil üreticisi farklı modellerinde içten yanmalı motora da devam edeceğini açıkladı. Genel müdür Speth, "İçten yanmalı motor en son teknoloji, benzin ve dizelleri uzun yıllar boyunca göreceğiz." sözlerini sarf etti.

Jaguar, E-type Zero olarak bilinen klasik Jaguar E tipi otomobilin elektrikli versiyonunu da tasarladığını açıkladı ancak, yeni model bir konsept olarak tasarlandı ve satışa sunulmayacağı bildirildi. JLR, Londra'daki King's Cross alanındaki Teknik Fest'te yeniliklerinden bazılarını genel olarak sergileyeceğini de söyledi.

Jaguar Yapay Zekaya Sahip Otomobil Direksiyonu Geliştirdi

Nissan, Elektrikli Yeni Leaf Modelini Tanıttı!

YORUMLAR