James Bond'un Yeni Filmini Kopyalamak İsteyenlere Karşı İlginç Bir Yöntem Geliştirildi

James Bond'un Yeni Filmini Kopyalamak İsteyenlere Karşı İlginç Bir Yöntem Geliştirildi

Sinemalarda kamera veya cep telefonlarıyla filmleri kaydedip torrent olarak yayınlayan korsanları tespit etmek için yeni bir yöntem kullanılacak.

“Blockbuster” adı verilene ve gişe yapması muhtemel popüler filmlerin kopyalanmasını engellemek için artık yer göstericiler "gece görüş" gözlükleri takacak ve film sırasında salonda olacaklar. Böylece oturduğu koltuğa gömülüp karanlıktan faydalanarak filmi küçük bir kamerayla kayıt altına alan korsanları tespit etmek kolaylaşacak.

Bu yeni sistem ilk olarak haftaya vizyona girecek olan James Bond filmi için İngiltere sinemalarında uygulanacak. Ancak piyasada sadece bir mermi büyüklüğünde ve yüksek kaliteli kayıt yapabilen aksiyon kameraları olduğundan, bu yöntemin başarıya ulaşabilmesi biraz düşük bir olasılık. Çünkü bu kameralar bir ceketin düğmesine bile yerleştirilebiliyorlar. Buna rağmen İngiliz sinemaları, özellikle büyük gelir bekledikleri yeni James Bond filminin internete düşmemesi için büyük savaş vermeye kararlılar.

Bu teknolojik güvenlik önlemi başarılı olursa, tüm dünyada pek çok sinemada askeri gece görüş gözlükleri takan özel güvenlik görevlileri görmek son derece normal bir şey haline gelecek.

Yeni James Bond Serisi Spectre'da Toplam 34 Milyon Dolarlık Araba Parçaladılar

James Bond’un Lazer Saati Gerçek Oldu

Sony Xperia Z5, James Bond’un Elinde Tuttuğu Telefon Olabilir

YORUMLAR