Jandarma, Star Wars Sloganıyla Sosyal Medyayı Salladı

Jandarma, Star Wars Sloganıyla Sosyal Medyayı Salladı

"May the 4th be with you" sloganıyla her yıl 4 Mayıs'ta kutlanan Star Wars Günü için hiç beklenmedik bir paylaşım yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı, resmi Twitter adresi üzerinden, oldukça fantastik bir paylaşımla Star Wars Günü'nü kutladı.

Star Wars serisinin sevilen karakteri Yoda ustanın, "May the force be with you" (güç seninle olsun) sözünün değiştirilerek "May the 4th be with you" (Mayıs'ın dördü seninle olsun) şeklinde oluşturulmasıyla ortaya çıkan Star Wars Günü, serinin hayranları tarafından yıllardır kutlanıyor. Bu sene etkinliğe ülkemizden hiç beklenmedik bir katılım da gerçekleşti. Jandarma Genel Komutanlığının resmi Twitter adresi, Star Wars Günü için paylaşım yaptı. 

Yurtdışında resmi kurumlar, sosyal medya hesapları üzerinden takipçilerinin hoşuna gidebilecek paylaşımlarda bulunuyorlar. Hatta kimi zaman, güvenlik kuvvetlerinin dans ettiği, ya da çeşitli yarışmalar düzenledikleri videoları bile paylaşabiliyorlar. Kurumlara olan sempatinin artmasının amaçlandığı bu tür paylaşımlardan bir tanesi de ülkemizden çıktı. Jandarma Genel Komutanlığı, Star Wars serisinde gördüğümüz AT-AT tipi zırhlı kargo araçlarıyla Türk askerinin aynı karede olduğu bir görsel paylaştı ve altına da "Karanlık güçlerin korkulu rüyası @Jandarma" şeklinde bir yazı iliştirdi. 

Milli Jetimiz TF-X, Semalarda Fotoğraflandı

Terörle Mücadelede Etkili, MilliTaktik İHA'ların Yeni Serisi Cephede

YORUMLAR