Japonya, Google Fiber’den İki Kat Hızlı İnternet Sunuyor

Japonya, Google Fiber’den İki Kat Hızlı İnternet Sunuyor

Japon internet sağlayıcısı, Google Fiber’den iki kat hızlı interneti daha ucuza sunuyor. Japonya, 2 Gbps indirme ve 1 Gbps yükleme ile geniş bant planlarını Tokyo’da altı bölgeye sunmaya başladı.

Servis sağlayıcısı, bu yüksek veri hızının onu ticari internet için dünyanın en hızlısı yapacağına inanıyor. PCWorld, bugün, Sony’nin sahibi olduğu So-net tarafından fiber internet hizmetinin ayda $51’ın altında bir fiyata sunulmaya başladığını rapor etti. Bu hizmet aynı zamanda yüksek hızı kabul eden ağ donanımının kiralamasını da içeriyor. Bununla birlikte $537 gibi bir başlangıç kurulum ücreti ve iki yıllık sözleşme gerektiriyor.

PCWorld’e göre, oldukça yüksek hızda bir internet, Japonya’da artık sıradan durumda fakat So-net’in teklifi hala Amerika’daki internet hızıyla taban tabana duruyor. Amerika Google’ın çabasıyla gigabit interneti görmeye henüz başladı. Google, gigabit interneti ikinci şehirde çıkaracağını duyurduktan sonra geniş bant endüstrisinde adını yeterince duyurmaya başladı.

Ne yazık ki çoğu müşterinin bu yüksek hızı kullanması tam tam olarak mümkün olmayacak. Çok sayıda bilgisayar bir kablolu bağlantı üzerinden maksimum bir gigabyte kabul ediyor. WiFi üzerinden internet alma durumu ise bundan daha kötü. Şimdiki kablosuz bağlantı standardı için en yüksek hız, Google Fiber’in maksimum indirme hızının üçte birinden daha az düzeyde.  Bununla birlikte daha yüksek hızlar, aynı bağlantıda çok sayıda kullanıcıyı daha iyi kaldırır.

Youtube'a Video Teyp Özelliği Geldi

YORUMLAR